Description:
Bluetooth Wireless with Phone Caller ID Receiver Car Stereo (Single Din)
In stock
₹2,450
In stock
Bluetooth Wireless with Phone Caller ID Receiver Car Stereo (Single Din)
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 10 cm |
| Condition | New |
| Brand | VOEUX |
| Model Number | Â i071 – Bluetooth Wireless with Phone Caller ID Receiver |
| Type | Audio |
| Maximum Output Power | 180 W |
| DIN Size | Single |
| Color | Â Black |
| FM Frequency Range | 88 – 108 MHz |
| Number of FM Channels | 8 |
| Number of AM Channels | Â 0 |
| Supported Audio Formats | WAV, MP3, WMA |
| Display Size | 6.6 cm |
| AUX | Yes |
| USB | Â Yes |
| HDMI | No |
| Digital Optical Out Port | No |
| Bluetooth | Yes 2 |
| Wi-Fi Connectivity | No |
| Built-in Memory | 0 MB |
| Steering Wheel Controls | No |
| Width | 19.5 cm |
| Height | 8 cm |
| Depth | 17 cm |
| Warranty | 6 Months |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
There are no reviews yet.