| Type | Two-way crossover |
| Power Capacity | 300W RMS |
| Crossover Frequency | 4kHz |
| Nominal Impedance | 8Ω |
| High Pass Filter Slope | 12 dB/Octave |
| Dimensions | W146 x H32 x D95 mm |
| Weight | 0.320kg |
All Audio & Video System, Speaker Crossover Network
SW Speaker Crossover Network (300w) Professional Audio
- Type Two-way crossover
- Power Capacity300W
- Frequency 4kHz
- Nominal Impedance 8Ω
- High Pass Filter Slope12dB/Octave
- Weight0.320kg
₹1,750
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 10 cm |
| Brand | Soundwood |
| Condition | New |
| Warranty | Brand Warranty |
| Warranty Duration | 7 Days |
| Country of Origin | India, Japan |
| In The Box | 1 qty. |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.