Desdriptions:
High quality 3-way system. This Car Woofer-Speaker attached easily in your Main Head Car Stereo system, you will get deep bass – rich mid tone and clear high frequency upto 10-12 kHZ.
In stock
₹899 ₹999
In stock
High quality 3-way system. This Car Woofer-Speaker attached easily in your Main Head Car Stereo system, you will get deep bass – rich mid tone and clear high frequency upto 10-12 kHZ.
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 12 × 10 cm |
| Brand | Soundwood |
| Color | Black |
| Model | SW8iN |
| Type | Coaxial Speakers |
| Used For | Cars |
| Material | Rubber |
| Power | 240 W |
| Sound Pressure Level | 85 db |
| Impedance | 4 ohm |
| Accessories Included | 1 Car Speaker |
| Installation Instructions | Attached this high performance Woofer Speaker with your Car Front Head Stereo Media Player |
| Frequency Range | 300 Hz – 12 Khz |
| Warranty Duration | 1 Year |
| Condition | New |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
There are no reviews yet.