| Brand | Panasonic |
|---|---|
| Color | Grey, Silver |
| Product Type | Smartphone |
| Ram | |
| Rom | 16 GB |
| SIM Size | Micro SIM, Nano SIM |
| SIM Type | Dual SIM |
| Model Name | Eluga I2 |
| Screen Size | 12.7 cm |
| Connectivity | 4G VoLTE |
| Display Resolution | 720 x 1280 Pixels |
| Other Display Features | Motion Control ,Brightness Control ,Screen Timeout |
| Operating System | Android Lollipop |
| OS Version | 5.1 |
| Resolution Type | HD |
| Number of Cores | Quad Core |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Battery Type | Li-Ion |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Clock Speed | 1.3 GHz |
| Condition | New |
| Connectivity Features | WiFi ,3G ,4G ,Email |
| Primary Camera | 8 MP |
| Secondary Camera | 5 MP |
| Supported Networks | 4G VoLTE,4G LTE,4G,2G,3G |
| Accessories in the Box | Handset |
| Warranty | Website Warranty |
| Warranty Duration | 3 Months |
All Gadgets, All Mobile phones, Mobile & Tablet, Smartphone
Panasonic Eluga I2 4G (16GB) (2GB RAM) open box new
Availability:
Out of stock
- Brand – Panasonic
- Model Name – Eluga I2
- SIM Type – Dual SIM
- Handset Color – Silver
- Primary Camera – 8 MP
- Secondary Camera – 5 MP
- 4G LTE – Yes
- Supported Networks – 4G VoLTE ,4G LTE ,4G ,2G ,3G
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




There are no reviews yet.