Enjoy the brilliance of a 63.5-mm audio driver by bringing home this Mi Smart Speaker. This 12-watt speaker delivers stunning sound quality, and it can also be paired with other similar speakers for a powerful cinematic sound experience. In addition, you can access and control it using English/Hindi voice commands.
Accessories, All Audio & Video System, Bluetooth Speakers, Home Audio & Video System
Mi Smart Speaker With Google Assistant
Availability:
Out of stock
- Powerful 63.5mm Sound Driver with 12W Output
- HiFi Texas Instruments TAS5805M Sound Processor, DTS Professional Tuned Sound
- Modern Stainless Steel Metal Casing; Far Field Mics
- Google Assistant Integrated with Support for Hindi
- Play Control Music, Media , Smart Devices, Daily Organiser
- Wireless music streaming via Bluetooth
₹2,400 ₹5,999
Out of stock
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 12 × 10 cm |
| Brand | Mi |
| Model Name | Smart Speaker (with Google Assistant) |
| Model Number | L09G |
| Type | Smart Speaker |
| Bluetooth | Yes |
| Configuration | Mono |
| Color | Black |
| Features | Powerful Sound |
| Dimensions | Width :13.1 cm |
| Condition | New |
| Warranty | Website Warranty |
| Warranty Duration | 6 Months |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.