| Brand | Apple |
|---|---|
| Model Name | iPhone 6s |
| Product Type | Smartphone |
| Ram | |
| Rom | 32 GB |
| Color | Gold, Grey, Rose gold, Silver |
| Connectivity | 4G VoLTE |
| SIM Size | Nano SIM |
| SIM Type | Single SIM |
| Form | Bar |
| Touch Type | Capacitive |
| Touch Screen | Yes |
| Call Features | Loudspeaker |
| Display Type | Retina Display |
| Screen Size | 11.9 cm |
| Display Resolution | 750 x 1334 Pixels |
| Resolution Type | Full HD |
| Colors | 16 M |
| Other Display Features | Motion Control, Brightness Control, Screen Timeout |
| Primary Camera | 12 MP |
| Secondary Camera | 5 MP |
| Other Camera Features | (f/2.2, 29mm, 1/3″, 1.22µm), PDAF, dual-LED dual-tone flash, check quality Features Geo-tagging, simultaneous 4K video and 8MP image recording, touch focus, face/smile detection (photo/panorama), HDR |
| Operating System | iOS |
| OS Version | OS 9, upgradable to iOS 11.4.1 |
| Chipset | Apple A9 |
| Processor | 1.84 GHz Twister |
| Number of Cores | Dual Core |
| Expandable Memory | No |
| Music Player | Yes |
| Video Player | Yes |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Removable Battery | No |
| Battery Type | Li-ion |
| Battery Capacity | 1715 mAh |
| Clock Speed | 1.84 GHz |
| Connectivity Features | Wifi,3G,USB,4G,Wifi Hotspot |
| Preinstalled Browser | Safari |
| Accessories in the Box | Mobile Handset, Charger, Data Charging Cable, plan box |
| Video Recording | FULL HD |
| Micro SD | No |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Supported Networks | 4G VoLTE,4G LTE,GSM,4G,3G |
| Condition | Refurbished |
| Warranty | Website Warranty |
| Warranty Duration | 10 Days |
| Country of Origin | Hong kong |
All Gadgets, All Mobile phones, iPhone, Mobile & Tablet, Smartphone
iphone 6s (32GB)
- SIM Type – Single SIM
- Screen Size – 11.9 cm
- Internal Memory – 32 GB
- RAM – 2 GB
- Primary Camera – 12 MP
- Secondary Camera – 5 MP
- Battery Capacity – 1715 mAh
- Available color dispatched
₹9,500
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.