Multipurpose high quality audio Tweeter.
All Audio & Video System, Audio Tweeters, Home Audio & Video System, Music
BPL Audio Tweeter (1.8-2.0 inch) 35W (RMS) imported
- Power – 35W RMS, 8 ohm
- Connect with Audio Network Driver out
- Connect 4.7uf Bipolar capacitor
- Audio Frequency upto 20khz
₹950
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 8 cm |
| Brand | BPL |
| Power | 35 W RMS |
| Head Shape | Round |
| Impedence | 8 Ohm |
| Checking Warranty | 7 Days |
| In The Box | One Piece |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.