BlackBerry Z10 smartphone. The phone comes with a 4.20-inch touchscreen display with a resolution of 768×1280 pixels at a pixel density of 356 pixels per inch.
All Gadgets, All Mobile phones, Blackberry, Blackberry Mobile Phone, Mobile & Tablet, Smartphone
Blackberry Z10 4G LTE (16GB) (2GB RAM) (import)
- Brand – Blackberry
- Model Name – Z10
- SIM Type – Single SIM
- Screen Size – 4.2 cm
- Internal Memory – 16 GB
- RAM – 2 GB
- Battery Capacity – 1800 mAh
- Primary Camera – 8.0 MP
- Secondary Camera – 2.0 MP
₹4,900
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 10 cm |
| Brand | Blackberry |
| Form | Bar |
| SIM Type | Single SIM |
| Color | Black, White |
| Touch Type | Yes, Capacitive |
| Display Type | LCD |
| Screen Size | 3.1 – 5.0 inch |
| Display Resolution | 720 Pixels |
| Resolution Type | HD |
| Primary Camera | 8.0 MP |
| Secondary Camera | 2.0 MP |
| Operating System | Blackberry OS |
| OS Version | 10.1 |
| Number of Cores | Dual Core |
| Ram | |
| Rom | 16 GB |
| Expandable Memory | Yes |
| Music Player | Yes |
| Video Player | Yes |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Battery Type | Li-Ion |
| Battery Capacity | 1800 mAh |
| Clock Speed | 1.5 GHz |
| Connectivity Features | Wifi,Bluetooth,3G,2G,4G |
| Additional note | previous buyer ID may be available in device.. |
| 4G LTE | Yes |
| Micro SD | Yes |
| Supported Networks | 4G LTE , GSM |
| Accessories In The Box | 1n Mobile Handset,1n Battery,1n Charger,1n Data Cable,1n Handsfree |
| Condition | Refurbished |
| Warranty | Website Warranty |
| Warranty Duration | 3 Months |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




There are no reviews yet.