| Weight | 200 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 10 × 10 cm |
| Brand | Blackberry |
| Color | Black |
| Model Name | curve 9220 |
| Type | Feature Phone |
| SIM Type | Single SIM |
| Product Type | 3G |
| Call Features | Loudspeaker |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480 x 360 Pixels |
| Resolution Type | HVGA |
| Other Display Features | Light Sensitive Screen |
| Operating System | Blackberry, Java |
| Battery Type | Li-Ion |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Keypad Type | QWERTY |
| Accessories in the Box | Mobile,Data cable,Charger,Earphone |
| Supported Networks | GSM |
| Condition | Refurbished |
| Warranty | Website Warranty |
| Warranty Duration | 3 Months |
All Gadgets, All Mobile phones, Blackberry Mobile Phone, Feature Phone, Mobile & Tablet
BlackBerry Curve 9220 (Refurbished-New)
Availability:
Out of stock
- Brand : Blackberry
- SIM Type : Single SIM
- 2MP Video recorder
- 2.44″ 320×240 pixels
- 1450mAh Li-Ion
- 512MB ROM,RAM storage, microSDHC slot
₹4,900
Out of stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.