The BlackBerry Bold 9700 features an impressive keyboard with powerful mail functionalities. The Bold sports a 2.44-inch display with 480 x 360 resolution.
All Gadgets, All Mobile phones, Blackberry, Blackberry Mobile Phone, Feature Phone, Mobile & Tablet
BlackBerry Bold 9700 Import
- Brand : Blackberry
- SIM Type : Single SIM
- Screen Size : 6.2 cm
- Ram : 512 MB
- Primary Camera : 5 MP
- Please Note-Now (latest App)
- Blackberry Server not support)
- Available Color Dispatched
₹5,900
| Brand | Blackberry |
|---|---|
| Color | Black, White |
| Model Name | Bold 9700 |
| Type | Feature Phone |
| SIM Type | Single SIM |
| Product Type | 3G |
| Ram | |
| Rom | 512 MB |
| Call Features | Loudspeaker |
| Display Type | TFT |
| Screen Size | 6.2 cm |
| Resolution | 480 x 360 Pixels |
| Resolution Type | HVGA |
| Other Display Features | Light Sensitive Screen |
| Primary Camera | 5 MP |
| Operating System | Blackberry, Java |
| Battery Type | Li-Ion |
| Battery | 1500 mAh |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Other Features | Keyboard Backlighting, Optical Trackpad, Sleep Mode |
| Keypad Type | QWERTY |
| Accessories in the Box | Mobile,Data cable,Charger,Earphone |
| Dimension (L x W x H) | 6 x 1.4 x 10.9 cm |
| Supported Networks | GSM |
| Condition | Refurbished |
| Warranty | Website Warranty |
| Warranty Duration | 3 Months |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




There are no reviews yet.