Apple iPhone SE 2020 64 GB smartphone runs on iOS v13.0 operating system. The phone is powered by Hexa Core (2.65 GHz, Dual core, Lightning + 1.8 GHz, Quad core, Thunder) processor. It runs on the Apple A13 Bionic Chipset. It has 3 GB RAM and 128 GB internal storage.
All Gadgets, All Mobile phones, iPhone, Mobile & Tablet, Smartphone
Apple iPhone SE (2020) (64 GB) Import
- Brand – Apple
- Model – SE (2020)
- Internal Memory – 64 GB
- Camera – 12MP/7MP
- Battery Capacity – 1,821 mAh
₹21,900
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | SE (2020) |
| Form | Bar |
| SIM Type | Dual SIM |
| SIM Size | nano-SIM and e SIM |
| Color | Black, Red, White |
| Touch Type | Capacitive |
| Display Type | IPS LCD |
| Screen Size | 4.7 inch |
| Resolution Type | 1334×750-pixel |
| Primary Camera | 12MP |
| Secondary Camera | 7MP |
| Operating System | iOS 14 |
| OS Version | 14 |
| Chipset | A13 Bionic chip |
| Internal Memory | 64 GB |
| RAM | 3 GB |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Battery Type | lithium‑ion |
| Battery Capacity | 1,821 mAh |
| Sensors | fingerprint sensor |
| Connectivity | 4G VoLTE |
| Connectivity Features | 3G,4G,Wifi Hotspot |
| Preinstalled Browser | Safari |
| Other Additional Features | Splash, Water and Dust Resistant3,Fingerprint-resistant oleophobic coating, |
| Dimension (L x W x H) | 5.45*2.65*0.29 inch |
| 4G LTE | Yes |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Condition | Refurbished |
| Warranty | Website Warranty |
| Warranty Duration | 3 Months |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.