Descriptions:
4K Ready Smart Android Led TV.
Out of stock
₹12,500
Out of stock
4K Ready Smart Android Led TV.
| Brand | Soundwood |
|---|---|
| Condition | New |
| Brand | Soundwood |
| Series | 5 |
| Color | Black |
| Type | 4K Playbility |
| Screen Type | LED |
| Curve TV | No |
| Smart TV | Yes |
| 3D TV | No |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Launch Year | 2020-21 |
| Display Size | 101.6 cm |
| Number of RF Connectivity Port | 1 |
| Number of Composite Input | 2 |
| Power Supply | 170-240 V AC, 50-60 Hz |
| Energy Star Rating | 5 Star |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Power Output | 35 W |
| View Angle | 178 Degree |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Remote Control Type | Standard Remote |
| Warranty Duration | 1 Years |
| Number of USB Port | 2 (USB 2.0 x 2) |
| Number of HDMI Port | 2 |
| Warranty Duration | 1 Year |
| Warranty Summary | Seller Warranty, 100% covered warranty, exclude Physically Damage and Burning due to Very High Voltage. |
| Condition_ | New |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
There are no reviews yet.